Hra na klavír
Hra na klavír

Naučte se hrát na klavír a oslňte své známé

Klavír je strunný hudební nástroj, který vydává zvuk díky chvěním strun, které se rozkmitají úderem dřevěných kladívek.  Tento název vznikl z latinského slova Davis, což znamená klíč. Klavír je možné také nazvat slovem piano či fortepiano. Slovo fortepiano pochází z italského slova, kde piano znamená potichu a forte silně.

Vývoj klavíru odstartoval řecký monochord, což byl přístroj na měření hudebních intervalů. Byla to pouze jedna jediná struna, která byla napnutá na ozvučené desce. Postupem času se zvyšoval počet strun, až vznikl polychord. Začátkem 14. století se připojila klávesnice a trsací mechanismus, který rozechvíval struny. Dnešní klavír, tak jako ho všichni známe, vznik v polovině 19. století.  V té době již piano vypadalo a fungovalo jako dnes.

Hra na klavír bývá většinou umění, které jen tak někdo neovládá. Klavírista, který dokáže hrát na tento nástroj, z něho dokáže dostat takovou hudbu, které lahodí všem uším. Většinou je hudba klidná, relaxační a pohodová. Nechte si vést ruce hudebním profesionálem, který umí na klavír hrát i po slepu a přiučte se něčemu. I pár základních prstokladů Vás dovedou k vysněnému cíly. 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
štěstí
66%
nadšení
73%
strach
19%
náročné fyzicky
19%
náročné psychicky
41%
zručnost
73%
pro dospělé
95%
pro děti
81%
časově náročné
72%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.