Samurai Day
Samurai Day

Samurai Day je vhodný pro nadšence bojových sportů

Samuraj je středověký bojovník, který je známý především svojí oddaností pro svého pána. Při boji využívali slabin protivníka a útočili na slabá, citlivá místa a na místa, které neměl protivník nijak chráněn. Samurajové se vycvičovali již od malička. Zhruba v deseti letech byli posláni na místa, které byly strašidelné a budily pocit strachu a bezmocnosti. Samurajové se učili bojovat již od útlého dětství. Nejdůležitější pro ně však nebylo samotné umění bojovat, ale jejich čest. Když byli zajati, raději provedli sebevraždu.

Samurajové pocházejí z Japonska. Země vycházejícího slunce. Snad každý touží po návštěvě tohoto krásného státu plného protikladů a ztělesnění přesnosti. Nyní i vy máte jedinečnou možnost se o tomto státě dozvědět více. V zážitku Sumurai day na Vás čekají informace z oblasti filozofie, bojových umění i samotné kultury. Vyzkoušíte si japonské kimono, pokusíte se o tradiční japonské skládání papíru, které se nazývá origami. Ochutnáte sklenku saké, což je japonský rýžový nápoj. Pokud Vás bude lákat iaidó – umění tasení meče, kendó – japonský šerm, není problém si ho vyzkoušet. Vše zakončíte ochutnávkou pravého japonského čaje.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
64%
nadšení
71%
strach
46%
relaxace
60%
náročné fyzicky
36%
náročné psychicky
24%
zkušenosti
87%
pro dospělé
100%
pro děti
33%
pro seniory
35%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.