Škola smyku
Škola smyku

Škola smyku naučí mnohem víc

Škola smyku je adrenalinově naučný zážitek, který ocení každý kdo pravidelně či rekreačně řídí automobil. Naučí Vás jak se zachovat i ve velmi extrémních podmínkách, může tak zachránit život nejen Vám ale i Vašim blízkým či kamarádům, kteří s vámi autem jezdí. Zvládnutí smyku totiž závisí na několika faktorech, mezi ty nejzákladnější patří například, zda má Vaše vozidlo náhon vpředu či vzadu nebo druh smyku, tedy zda se jedná o smyk nedotáčivý či přetáčivý. Ovšem ani identifikace druhu smyku nemusí na jeho zvládnutí stačit, reakce na něj se totiž liší i v závislosti na terénu (asfalt, sníh, štěrk, mokro) či na prudkosti zatáčky. Nevhodná reakce pak může vyústit v další, mnohdy ještě horší smyk.
 
Proto pokud jezdíte autem rádi a chcete se na silnici cítit zase o něco bezpečněji, využijte této nabídky a zúčastněte se školy smyku. Jedinou a pochopitelnou nutností je vlastnit řidičské oprávnění skupiny B, velkou výhodou pak je přijet na zážitek vlastním, nikoli vypůjčeným, automobilem a naučit se reagovat přímo na jeho chování. Kurzy bývají ve většině případů jednodenní, ale někteří provozovatelé nabízejí i několikadenní kurzy. Součástí pak je samozřejmě nutná teoretická příprava, během které se dozvíte něco o základních fyzikálních zákonech, jak se liší reakce různých automobilů či vliv nákladu. Poté přichází na řadu praktická část, kde na speciálně připravených kluzných plochách otestujete své schopnosti při slalomu či nácviku vyhnutí se náhlé překážce.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
vzrušení
93%
radost
67%
nespoutanost
70%
adrenalin
74%
vědomosti
73%
dovednosti
77%
zkušenosti
86%
bezmocnost
18%
zábavnost
46%
strach
39%
náročné psychicky
58%
pro dospělé
100%
časově náročné
73%

Alex Plaček
radost 76%
nespoutanost 67%
adrenalin 77%
vědomosti 77%
dovednosti 78%
zkušenosti 86%
vzrušení 92%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.